Dette nettstedet støtter ikke Internet Explorer 10 eller lavere. Følg denne lenken for å velge en annen nettleser.

OPPSKRIFT - Julesalat med pinnekjøtt

Forfatter: Unilever

OPPSKRIFT - Julesalat med pinnekjøtt

Overask gjestene dine med en frisk salat med julens «restemat». Gjestene dine vil sette pris på en pause fra den tradisjonelle julematen, og samtidig får dere brukt overskuddsmaten!

Til 10 porsjoner trenger du: 

Ingredienser

  • Rester av pinnekjøtt
  • Assortert plukksalat, baby leavs, ruccula
  • Grønnkål
  • Rødkål
  • Appelsin
  • Fiken
  • Granateple
  • HELLMANN’S Real majones
  • Hellmann’s Bringebær Vinaigrette

Tilberedning

  1. Plukk rester av pinnekjøtt av beina, og ta bort fettet. Stek lett i stekepanna og avkjøl.
  2. Snitt rødkål i tynne fine strimler, skjær av skallet på appelsinen og skjær i tynne fine skiver. Fersk fiken skjæres i fine båter.
  3. Grønnkål plukkes fra stilken og stekes lett i panna med litt olje så de blir lett gylne og litt crispy. Avkjøl.
  4. Rens granateple for fruktkjøttet og ta vare på saften.
  5. Bland litt av granateplesaften inn i Hellmanns majones til du får en passe fin konsistens og farge, og bruk som saus/dressing til salaten.
  6. Vask og rens salat, og vend denne i litt av vinaigretten, anrett salat og de andre ingrediensene på porsjonstallerken eller på et romslig salatfat. Klar til å nytes.

Foto og oppskrift av Unilever.